18 MART ŞEHİTLERİNE KUR’AN TİLAVETİ

2 yıl önce
886 kez görüntülendi

18 MART ŞEHİTLERİNE KUR’AN TİLAVETİ

Allah’ım! Bugün Çanakkale’deyiz. Milletçe Çanakkale’deyiz. Dağların, taşların şüheda gövdesine büründüğü Çanakkale’de dünyanın cennetül baki ve cennetül mualla’dan sonra en yüce, en ulvi, en mukaddes şehitliğinde milletçe hep birlikte ellerimizi açtık dua ediyoruz. Ellerimizi boş çevirme Ya Rabbi!

Allah’ım! Eski dünya, yeni dünya, bütün akvamı beşere karşı, yedi iklim ve yedi düvele bütün cihana karşı ‘Çanakkale geçilmez’ diyerek destanlar yazan, en büyük zaferi kazanan şehit Mehmetçiklerimizin diyarından, onların yanı başından Sana yakarıyoruz. Milletimizi, ordumuzu, yurdumuzu, ebediyen payidar eyle!

Allah’ım! İzzetimizi, şerefimizi, onurumuzu, harimi ismetimizi çiğnetme, mabetlerimizin göğsüne namahrem eli değdirme, ezanlarımızı susturma, şanlı bayrağımızı indirtme Allah’ım!

Allah’ım! Yüce kitabında din, iman, millet, vatan, hak, hakikat, adalet, erdem, fazilet uğruna can veren şehitler için ‘ölüler’ demeyiniz, ‘bilakis onlar diridirler’ buyuruyorsun. Bizler de onların dipdiri olduklarına şeksiz şüphesiz inanıyoruz ve şehitlerimizin şu an dualarımıza ‘Amin’ diyerek eşlik edeceklerini umuyoruz. Şehitlerimiz hürmetine Dualarımızı kabul eyle Allah’ım!

Allah’ım! Bugün bir asır önce karada, denizde, Kirte’de, Zığındere’de, Arıburnu’nda, Anafartalar’da bir hilal uğruna batan nice güneşlerin diyarından, binlerce şehidimizin tertemiz makamından Sana sesleniyoruz. Onların makamlarını âli eyle! O güneşlerin ışığını yurdumuzun, milletimizin üzerinden hiçbir zaman eksik etme. Allah’ım! İstiklal Şairimizin ifadesiyle ‘Ne büyüksün ki kanın kurtarıyor tevhidi, Bedrin aslanları ancak bu kadar şanlı idi’ diyerek bedir şehitlerine benzettiği tüm şehitlerimizi, gazilerimizi, başta Efendimiz Sevgili Peygamberimiz olmak üzere bedir ashabı ile birlikte Hz. Aliyyü’l Murtaza, Seyyidü Şüheda Hz. Hüseyin Efendimiz ile birlikte haşrolmayı, cennet ve cemalinle buluşmayı nasip eyle Allah’ım! 2 Allah’ım! Şehitlerimizi dünyaya getiren, bin bir çile ile büyüten ve onları yüce ideallerle yetiştiren annelerimize rahmet eyle! ‘Git evladım ben yıllarca oğulsuz kalayım, şu yaralı bağrıma taşlar basayım, hadi yavrum hadi git, ya gazi ol ya şehit’ diyerek evlatlarını Çanakkale’ye gönderen tüm annelerin bugüne kadar muazzez değerler uğruna can veren bütün şehit annelerinin ruhlarını aziz eyle!

Allah’ım! Millet olarak bizlere şehitlerimizin aziz hatırasını, milletimizin ruh ve gönül dünyasında yaşatmayı nasip eyle! Bizleri onların uğruna canlarını verdikleri yüce değerlere ihanet edenlerden eyleme Allah’ım! Allah’ım, dilleri, kavimleri, ırkları, beldeleri farklı ancak imanları, idealleri, azimleri, gayeleri, niyetleri, duyguları aynı nice Mehmetçiklerimiz mukaddes değerleri için can verdiler. Bugün de aynı iman, aynı gaye, aynı azim, aynı niyet, aynı duygulara sahip kardeşler topluluğu olmayı, barışı, huzuru, esenliği, kardeşliği, hakkı, adaleti, erdemi, fazileti egemen kılmayı bizlere nasip eyle Allah’ım! Dinimizin, milletimizin, devletimizin bekasını sarsacak her türlü dâhili ve harici fitnelerden bizleri halas eyle! Kötü niyetlilere fırsat verme Allah’ım!

Allah’ım! Anadolu’nun her evinden, Rumeli’nin her bölgesinden, Şam’dan, Bağdat’tan, Beyrut’tan, Kahire’den, Üsküp’ten, Saray Bosna’dan, Kafkasya’dan son ehli salibin salvetini yıkmak için Çanakkale’ye gelen ve burada ölesiye kardeş olan şehitlerimizin bize öğrettiği birlik, beraberlik ve kardeşliği ülkemizden ve İslam beldelerinden eksik etme Allah’ım! Bize de o kardeşliği ver! Kin ve nefrete mağlup etme Allah’ım Dünyadaki mazlum Müslüman kardeşlerimize bu aziz şehitler hürmetine nusretini nasip eyle Allah’ım!

Allah’ım, Çanakkale aynı zamanda çağdaş dünyaya savaş ahlakını, savaş hukukunu öğreten bir mekteptir, bir okuldur. Nice Mehmetçikler, yaralı düşman askerlerini sırtında taşımış, kırbasından su içirmiştir. Bizleri, ülkemizi, milletimizi, İslam beldelerini, ahlak dışı, hukuk dışı her türlü savaştan, her türlü afetten, her türlü fitneden, fesattan muhafaza eyle Allah’ım! Bedrin aslanları ve Malazgirt kahramanları kadar şanlı ve muazzez olduğuna inandığımız aziz şehitlerimiz hürmetine ülkemizi ve gönül coğrafyamızı her türlü tefrikadan, kardeş kavgasından ve fitneden muhafaza eyle Allah’ım! Allah’ım! Bugün her gönülden aziz şehitlerimize dualar taşıdık. Sen bu dualarımızı kabul eyle Allah’ım Amin.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık